23-24 Şubat Odyoloji Bölümü ‘Klinikte Lazım Olur’ Etkinliği Tamamlandı

0
823

23-24 Şubat’ta gerçekleşmiş olan ‘Klinikte Lazım Olur’ Sempozyumu için 20 Şubat’ta kapasiteyi doldurmuş olmamıza rağmen yaklaşık 330 kişilik olan Nermin Tarhan Konferans Salonuna 25 kişi daha yerde oturmayı kabul ederek sempozyuma katıldılar. Yaklaşık 55 adet sandalye hem iki kenar koridorlarına hem de orta kamera alanına yerleştirildi.  

217 dış katılım, 160 Üsküdar Üniversitesi Odyoloji öğrencileri, 5 özel davetli, 30 protokol olmak üzere yaklaşık 412 kişi ağırlandı. Şehir dışından katılımın da olduğu bu etkinlikte Ü.Ü Sağlık Bilimleri Fakültesi Sayın Dekanımız Prof. Dr. Şefik DURSUN, davetimize icabet ederek bizi hem mutlu hem de onure ettiler.

23-24 Şubat tarihlerindeki yoğun kar yağışına rağmen 2 gün de programın sonuna kadar tama yakın katılım oldu. İşitme, re/habilitasyon ve Vestibüler ana başlıklarında ilerleyen programa İstanbul’daki farklı üniversitelerden ve öğle yemeği sponsorları Erişçi, İdis, Otometrics, Signia firmalarından uzmanlar bilimsel katkıda bulundular.Üsküdar Üniversitesi Odyoloji bölümü öğretim yardımcıları Ody.Elifnur TAŞDEMİR, Ody. Ayşe Gül ÇAKIR, Dr. Öğ. Üy. Didem ŞAHİN CEYLAN; NP Beyin Hastanesinden Prof. Dr. Murat TOPAK, Kl.Psk. Serkan ELÇİ; Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesinden Uzm. Ody. Özge GEDİK, Uzm.Ody. Nilüfer ÖNDAĞ BAL; İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’dan Dr. Ody. Selma YILAR, Dr.Ody. Eyüp KARA, Uzm.Ody. Halide KARA; ERİŞÇİ firmasından Uzm.Ody. Recai ARSLANTAŞ, Uzm.Ody. Engin DANİŞMEN, Mine TUNA; Uzm. Ody. Muammer GÜLTEKİN; İDİS firmasından Ody. Erdem KAPLAN; Marmara Üniversitesi’nden Dr.Ody. Atılım Atılgan, Dr. Öğ. Üy.Sıdıka CESUR; İstanbul Üniversitesinden Uzm. Ody. Ahmet CEYLAN; Otometrics Firmasından Ody. Sami AKTAŞ da sempozyuma destek oldular.

Türkiye’de bugüne kadar gerçekleşmiş sempozyumlardan farklı olarak

‘Az teorik Çok Pratik’

Sloganı ile yola çıkılan programda Üsküdar Üniversitesi Odyoloji Bölümünün yaptığı bilgi yarışması ile salonda eğlenceli dakikalar yaşandı. Bilig yarışmasında 1. olan Yusuf DİNÇ’E 8-9 Mart’ta gerçekleşecek olan Kulak İzi ve Kulak Kalıbı Semineri’ne ücretsiz katılım; 2. Olan Melis DABLAN’A, Üsküdar Odyolojinin geleneksel Salı seminerlerinden 2 tanesine katılma hakkı; 3. Olan Şule TEZEL’e Üsküdar Üniversitesi hediye kiti verildi. 

Bilimsel programda bahsedilen sürpriz konuk; Türkiye’de 1996 yılında işitme implantı anlamına gelen “koklear implant” ameliyatı olan ilk çocuk Ece SAYGI’ydı. Ece SAYGI’nın hikayesinin anlatıldığı kısa filmin ardından sahnede onu görmek, katılımcıları oldukça mutlu etti. Ece SAYGI ve annesi programın ardından karşılaştıkları büyük ilgi nedeniyle aramızdan mutlu bir şekilde ayrıldılar.

Hazırlayan:

Üsküdar Üniversitesi Odyoloji Öğrenci Komitesi 

Bir Cevap Yazın