9. Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Kongresi Yaklaşıyor…

0
421

Davet Mektubu

Değerli Meslektaşlarım,

Türkiye OKSUD tarafından her iki yılda bir düzenlenen uluslararası katılımlı “9. Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Kongresi” nin bu yıl Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi ve Kongre Merkezi, İstanbul’da gerçekleştirileceğini duyurmaktan mutluluk duyarız.

Avrupa yakasında, 1841 yılında inşa edilen ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de eğitim gördüğü Askeri Müze ve Kültür Sitesi; bizlere kongremiz süresince müzesinde barındırdığı 5000’e yakın nadide eser ile ev sahipliği yapacaktır. Ülkemizin mimari ve müzecilik açısından yüz akı olan bu tarihi ve nostaljik kongre merkezinde; İstanbul’un kültürel ve tarihi dokusu ile kozmopolit ruhunu siz değerli meslektaşlarımızla paylaşmayı coşkuyla bekliyoruz.

Bu yılki temamız “Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Bilimlerinin Geleceğini İnşa Etmek“. Evet, doğru duydunuz! İşitme ve Konuşma bilimlerini yeni bir vizyon ile ele alarak; innovasyon, popüler ve kullanıcı dostu teknolojiler, bu alanlardaki yeniliklerle ve araştırmalarla sizleri buluşturmanın onurunu yaşayacağız. Ayrıca, ülkemizde ve dünyada Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları alanlarında eğitim süreçlerini tartışacak, kariyer olanaklarını genç meslektaşlarımızla paylaşmak bize kıvanç verecek. Düzenleyeceğimiz mesleki kurslarda bilgileri güncelleyerek klinik uygulamalara yönelik pratik ipuçları sunmaktan büyük mutluluk duyacağız. Sağlık bilimciler olarak hijyen kültürü ve multidisipliner-interdisipliner etik konularının gündemde yer alacağını da belirtmek isteriz.

Harbiye Askeri Müzesinin büyülü atmosferi; işitme, denge, dil ve konuşma ana başlıkları altında hazırladığımız yoğun bilimsel ve sosyal programımızla ışıldayacak. Ulusal/uluslararası düzeyde mesleki paylaşım fırsatı sunacak programımız Odyologları, Dil ve Konuşma Terapistlerini ve bu alanlarda çalışan diğer bir çok sağlık meslek çalışanlarını bir araya getirecektir.

Ata’mızın izinde, bilim ve teknoloji ışığı altında Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Bilimlerinin geleceğini beraber inşa edebilmek için 11 – 13 Ekim 2018 tarihleri arasında İstanbul’da sizlerle buluşmayı heyecanla bekliyoruz.

Saygılarımızla

ÖZLEM KONUKSEVEN
Kongre Başkanı

Bilimsel program için tıklayın…

Bir Cevap Yazın