Cochlear™ Mini Mikrofon 2+’nin sınıf ortamında hastalarınıza nasıl yardımcı olabileceğini görün.

0
507

Sınıfta Rahatlık: Cochlear ™ Mini Mikrofon 2+

Cochlear ™ Nucleus® 6 (CP910, CP920), Kanso® (CP950) ve Nucleus 7 (CP1000) Ses İşlemcileri, Cochlear Baha® 5 serisi Ses İşlemcileri,ve Cochlear Mini Mikrofon 2+ (MM2+) sınıf ortamında size yardımcı olacak harika arkadaşlardır! MM2 +’dan ses işlemcilerine veya aynı anda hem ses işlemcisine hem işitme cihazına doğrudan aktarım, sınıf ortamında dersin daha iyi dinlenmesi için farklı bir seçenek sunar. Üstelik bu esnada ses işlemcisine veya işitme cihazına ek bir donanım takılı olması gerekmez. MM2 +, öğretmen tarafından takılabilir, masa üstü konferans mikrofonu olarak kullanılabilir, Telecoil ayarı aracılığıyla oda döngüsünden (loop) ses almak için kullanılır veya Line-in Direkt Ses Girişi üzerinden başka bir ses girişi ile de kullanılabilir.

Okulda Mini Mikrofon 2+ (MM2 +) ile birlikte Cochlear ™ Ses İşlemcileri

Okullardaki çocuklar günümüzde kendilerini sıklıkla aktif dinlemenin söz konusu olduğu yerlerde, dinamik öğrenme ortamlarında bulurlar. Günümüzde öğretmenin ders anlatırken sınıfın önünde durduğu ve öğrencinin tüm günü ders dinlerken geçirdiği “tipik” sınıf ortamı algısı oldukça değişti. Bugünün öğrencileri için ideal eğitim, çiftler veya küçük gruplar halinde projeler üzerinde çalışırken, grup tartışmalarına katılarak, video veya bilgisayar tabanlı eğitim ve değerlendirmelerle olabilir.

Öğrenme yöntemlerindeki değişiklikler ile, uzaktan mikrofon teknolojilerinde daha fazla esneklik gereklidir. Grup çalışmasının yapıldığı bir sınıfta zaman geçiren herhangi bir kimse, daha iyi bir sinyal-gürültü oranına duyulan ihtiyacı hissedecektir. MM2 +, kullanıcılar için kullanışlı bir uzaktan mikrofon çözümü sunar. MM2 + için aşağıdaki kullanım çeşitlerini düşünebilirsiniz:

  • Geleneksel kullanım: Öğretmenin sesi ve öğrencinin Cochlear ™ Ses İşlemcisi arasında zahmetsiz ve doğrudan bir bağlantı için MM2 + ‘yı öğretmene verin. MM2 + dikey olarak takıldığında (örneğin konuşmacının yakasına), mikrofon otomatik olarak direksiyonel yön moduna geçer ve arka plandaki gürültüyü en aza indirir.
  • Konferans (toplantı) modu: MM2 + ‘yı grup etkinlikleri sırasında masaya yatay olarak yerleştirerek konferans moduna geçirin. MM2+ yatay olarak yerleştirildiğinde, (örneğin bir masa üzerinde) mikrofon otomatik olarak birden fazla konuşmacının seslerini toplayan çok yönlü moda geçer.
  • Doğrudan ses girişi: Sınıf ortamındaki teknolojilere doğrudan bağlantı için MM2 + ‘yı herhangi bir harici ses kaynağına (örn. Akıllı tahta, bilgisayar veya tablet) takın.
  • Telecoil: Ziyaret ya da toplantı sırasında (çoğunlukla tiyatro salonları, okullar veya ibadet yerleri) oda döngülerini kolayca almak için MM2 +’yı T-coil moduna geçirin.
  • Europin bağlantısı: Öğrenciyi sınıfta kullanılan herhangi bir FM veya DM sistemine bağlamak için bir uzaktan mikrofon alıcısı takın.

Bir Cevap Yazın