Dünya İşitme Günü, işitme kaybındaki artışın altını çiziyor

0
438

Bugün 3 Mart Dünya İşitme Günü: İşitme kaybının dünyada giderek artmakta olduğunu biliyor muydunuz? Dünya Sağlık Örgütü’ne göre 466 milyondan fazla insan işitme kaybı ile baş etmeye çalışıyor ve 2050 yılında yaklaşık 10 kişiden birinin işitme kaybına sahip olacağı ön görülüyor. Bir çoğumuz anne-babalarımızdan veya atalarımızdan daha erken bir yaşta işitme kaybı yaşayacağız.

“Geleceği dinleyin … ve hazırlanın” teması altında, Dünya İşitme Günü işitme kaybını erken fark etmenin ve ilerlemesini yavaşlatmanın ne kadar önemli olduğunu vurgular. Sık sık insanlardan söylediklerini tekrar etmelerini istiyor, radyo veya televizyonun ses seviyesini sürekli yükseltiyor, konuşmaların parçalarını düzenli olarak kaçıyorsanız, kulak çınlamanız (tinnitus) varsa veya insanlar size yüksek sesle konuştuğunuzu söylüyorsa, işitme kaybınız olabilir.

Peki ne yapabilirsiniz? Gürültülü ortamlardan kaçınma ve işitme işlemlerini düzenli olarak test etme işitme kalitesinin bozulmasını hızlı bir şekilde önlemenin en önemli yolları arasındadır. Ücretsiz Signia çevrimiçi işitme testini yapmak için birkaç dakikanızı ayırmanız yeterlidir: www.signia.com.tr/isitme-testi/#/

Bu test işitme cihazı kullanmanız gerekip gerekmediğine dair size ilk ip ucunu verir. İşitme kaybınız varsa,işitme cihazları da bilişsel gerileme riskini veya başkalarına bağımlı olma riskini azaltır. Bu nedenle belirtileri erken yakalamak ve harekete geçirmek önemlidir. Size en yakın işitme sağlığı uzmanını uygun mağaza bulma aracımızla bulabilirsiniz: www.signia.com.tr/bize-ulasin/

İşitme sağlığı uzmanınız sizin soru ve endişelerinizi cevaplayıp, sonrasında en ideal çözümü bulamanıza yardımcı olur. Signia ile, amaçlandığı gibi doğanın sesi geri verebilecek çok çeşitli seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz: kulağınızın arkasına oturan (kulak arkası), telefon konuşmalarınızda rahatlık sağlayan, doğrudan televizyon ve müzik dinlemenize yardımcı olan güçlü ve zarif işitme cihazları. İşitme cihazlarımız hakkında daha fazla bilgi için www.signia.com.tr/ adresini ziyaret edin.

Bir Cevap Yazın