Duymer İşitme Cihazlarından Yine Bir İlk: ReSound İşitme Cihazlarında Yapay Zeka Teknolojisi

0
435

Türkiye işitme cihazı piyasasında yüzde 30 pazar payına ve Türkiye çapında 150 tane satış noktasına sahip Duymer İşitme Cihazları, hastalarına yapay zeka teknolojisine sahip işitme cihazlarını tanıtarak yine bir ilke imza attı.

Duymer İşitme Cihazları Yönetim Kurulu Başkanı Figen Baz ReSound ve Interton marka işitme cihazlarının 2010 yılından bu yana Türkiye tek yetkili distribütörü olan Duymer’in bundan yaklaşık 4 yıl önce Türkiye’yi ilk defa akıllı cep telefonları ile eşleşip tüm işitme cihazı ayarlarının cep telefonları aracılığı ile yapılabilen akıllı işitme cihazı teknolojisi ile tanıştırarak bir ilke imza attığını söyledi. Duymer İşitme Cihazları şimdi de Türkiye’de yine bir ilk olarak hastalarını işitme cihazı yapay zeka teknolojisi ile tanıştırdı.

Yapay Zeka Teknolojisi

İşitme cihazı kullanıcılarına bulundukları ortamlara göre akıllı telefonları aracılığıyla otomatik olarak işitme cihazı kullanıcısına program değişikliği, cihazın ayarlarının yenilenmesi veya cihazın sesinin alçaltılması veya yükseltilmesi gerektiğine dair uyarı veren yapay zeka teknolojisi tanıtıldı. Figen Baz, “Bu teknolojiyle beraber işitme cihazı kullanan hastalar sanki her zaman yanlarında bir işitme uzmanı varmışçasına cihazlarının kendilerini uyarmasıyla cihazlarını daha verimli bir halde kullanabilecekler. Bu teknoloji sektörümüzde çığır açacağına inanıyorum. Çünkü artık hastalarımız cihazlarını kullanırlarken kendi kullandıkları işitme cihazı tarafından uyarılacak yani bir nevi işitme cihazı onlarla konuşarak nasıl kullanmaları gerektiğine dair yardımcı olacak. Bu yüzden biz artık hastalarımıza bırakın sizin yerinize işitmeyle alakalı ne ihtiyacınız varsa işitme cihazınız yapsın diyoruz. Duymer İşitme Cihazları olarak 1999 yılından bu yana her zaman ileri teknolojiyi hastalarımıza sunarak yüksek memnuniyet seviyesine ulaşmaya çalışıyoruz ve bunu da bu zamana kadar hep ilkleri başararak başardığımıza inanıyorum” dedi.

ReSound İşitme Cihazlarının yapay zeka teknolojisi her yıl dünya çapından en büyük teknoloji üreticilerinin katılıp Las Vegas’da düzenlenen CES (Consumer Electronics Show) Fuar’ında geçtiğimiz hafta tanıtıldı ve büyük beğeni topladı. 

Bir Cevap Yazın