Duyumed yeni cihazlarını Trakya Üniversitesi’nde uygulamalı bir sunum ile tanıttı.

0
461

Biomed-Jena firması tarafından geliştirilen Head Impulse Test (HIT), Video Nystagmography (VNG) ve Posturografi test bataryalarını tek bir cihaz içerisinde sunan vestibüler sistem test cihazı firmanın Türkiye distribütörü olan Duyumed A.Ş. tarafından Trakya Üniversitesi kulak burun boğaz ve odyoloji öğretim görevlileri ile klinikte çalışan uzmanlara uygulamalı bir sunum ile tanıtıldı.

Biomed-Jena tarafından geliştirilen sistemin diğer vestibüler test sistemlerinden farklı olarak HIT, VNG ve Posturografi testleri gibi kliniklerde rutin olarak uygulanan test bataryalarının yanı sıra Saccade / Anti-Saccade, Subjektif Visual Vertikal & Horizontal (SVV & SVH) , Dynamiq Visual Aquity (DVA), Manual Rotary Pendulum Test ve frekans düzleminde analiz yapan, anamnez ve uygulanan testlerin sonuçları doğrultusunda rehabilitasyon programları sunan Statik Posturografi Duyumed A.Ş. eğitim sorumlusu Ody. Tuğçe Sıla Baytok tarafından uygulamalı sunumlar ile anlatılarak klinik uygulama alanları üzerinde değerlendirmeler yapıldı.

Bu sisteme ek olarak VEMP için Prof. Cebulla (CE-Chirp geliştiricisi) ve Prof. Walter tarafından özel olarak geliştirilen, Biomed-Jena tarafından tescillenmiş CW-Chirp uyaranını da kullanan 500Hz, 750Hz ve 1000Hz frekanslarında aynı anda VEMP yapılmasını sağlayan Multi-Frekans VEMP’de Trakya Üniversitesi’nde tanıtılan yeni test sistemleri yer almaktadır. 


Duyumed hakkında;

1997 yılında kurulan Duyumed işitme cihazları ve odyoloji cihazları konusunda faaliyet gösteren Sonic işitme cihazları, Resonance odyoloji cihazları, Amplivox odyoloji cihazları Biomed-Jena vestibüler sistem test cihazları ve Echodia elektrofizyoloji cihazlarının Türkiye tek distribütörüdür.

Ayrıntılı bilgi için; info@duyumed.com

Bir Cevap Yazın