Geçmişten Günümüze Yenidoğan İşitme Taramaları ve İşitme Kayıplı Bebek-Aile Eğitimi Kursu Tamamlandı.

0
446

İşitme Konuşma Bilimcileri Derneği ve SBÜ Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin birlikte düzenlediği ‘GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE YENİDOĞAN İŞİTME TARAMALARI VEİŞİTME KAYIPLI BEBEK-AİLE EĞİTİMİ’ kursu 350’in üstü katılımcıyla başarı ile tamamlandı.

Dernek Genel Sekreteri Doç.Dr. A.Sanem Şahlı’nın sunumu ile başlayan kurs,Erken Tanı ve Erken Eğitim şansı yakalamış işitme kayıplı çocuklarla birlikte söylenen İstiklal Marşı ve ardından onların sözel iletişimi kullanarak hazırladıkları şiirleri ile devam etti.

Dernek Başkanı Prof. Dr. Erol Belgin,SBÜ Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve
Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Yaprak Üstün,Türkiye İlaç ve Tıbbı Cihaz Kurumu- Tıbbi Cihaz Daire Başkanı Dr. Asım Hocaoğlu,Tıbbi Cihaz Denetim Dairesi Bşk. Cengiz Yiğit, İlaç Denetim Dairesi Bşk. Sevil Azak Sungur ve Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Çocuk ve Ergen Sağlığı Daire Başkanı Dr. Başak Tezel ve Tarama Programları sorumlusu Dr. Aslıhan Külekçi Uğur’un da konuşmacı olarak katıldığı toplantıda ülkemizde yenidoğan işitme taramalarının geçmişi ve mevcut durumu tartışıldı.

Prof. Dr. Yusuf Kemaloğlu, Prof. Dr. Bülent Şerbetçioğlu, Doç. Dr. A. Sanem Şahlı, Prof. Dr. Cüneyt Tayman, Uzm. Dr. Ody. Berrin Ertürk, Doç. Dr. Bilgehan Böke, Doç. Dr. Zerrin Turan,Doç. Dr. Şebnem Sevinç, Dr. Şenay Altınyay, Uzm. Ody. Gençay Sungur, Uzm. Ody. Seda Keten veUzm. Ody. Gözde Bayramoğlu Çabuk’un sunumları ile renk kattığı kursun öğleden sonraki oturumlarında İşitme Kayıplı Bebek-Aile Eğitimi ve YDİT’de Güncel Uygulamalar tartışıldı. Katılımcılardan gelen olumlu geribildirimler üzerine devamı planlanan kurs hediye çekilişleri ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

Bir Cevap Yazın