İletim tipi işitme kayıpları için ameliyatsız ve en zahmetsiz çözüm ADHEAR

0
643

İletim tipi işitme kayıpları için ameliyatsız ve en zahmetsiz çözüm ADHEAR

MED-EL’in ilk ameliyatsız işitme çözümü olan ADHEAR, kemik iletimli implant ameliyatı olamayan, tek taraflı işitme kaybı olan, geleneksel işitme cihazından yeterli verim alamayan ya da cihaz kullanamayan hastalar için kullanım rahatlığından ödün vermeyen bir işitme performansı sağlıyor.

Yapışkan adaptörü ile cilde basınç uygulamadan kolayca yapışan Adhear, diğer ameliyatsız kemik iletimli sistemlere eş bir güç performansı sağlayabiliyor.1 Konuşma seslerine otomatik olarak adapte olan direksiyonel mikrofonları ve gürültü kontrolüyle kullanıcısının her türlü ortamda daha iyi duymasına imkan tanıyor. İşlemcinin aynı pozisyonda kalmasını sağlayan yapışkan adaptör suyla temas edebildiği için hastanın günlük yaşamında kısıtlama yaratmıyor. FM sistemi ve cep telefonu gibi harici ses aygıtlarına bağlanabiliyor ve iki haftaya varan pil ömrü ile uzun bir kullanım süresi sunuyor.

Önceden ayarlı 4 programa sahip Adhear’ı ayrıca programlamak gerekmiyor. Hastaya uygulanması ve denenmesi çok kolay olan Adhear, yapışkan bir adaptör ile cilde tutunuyor.

Adhear Kimlere Uygun?

Geçici ya da kronik, unilateral ya da bilateral iletim tipi işitme kaybına neden olan bu tür durumlarda kullanılabilir:

Bilateral ya da unilateral mikrosi (mikrotia) ya da atrezi

Kraniyofasiyal malformasyonlar

Hasar görmüş orta kulak kemikçikleri

Otoskleroz (başlangıç aşaması)

Kulak kanalının stenozu

Kronik timpanik membran perforasyonu

Persistan (kalıcı) Östaki borusu disfonksiyonu

Kronik otitis eksterna

Efüzyonlu kronik otitis media

Kronik serumen tıkanıklığı

Odyolojik Kriter

Kemik yolu iletimi normal ve kemik yolu eşikleri 25 dB HL (500-4000 Hz) ya da daha düşük olmalıdır. Tek taraflı işitme kayıplarında, karşı kulaktaki işitme normal olmalıdır. ​

Bir Cevap Yazın