ODYOLOG.COM BİZ KİMİZ?

2017 yılında Atılım Atılgan, Engin Danişmen ve Mehmet Recai Arslantaş'ın girişimleri ile bir araya gelen 8 kurucu editor ile yola çıkan odyolog.com, 2008-2015 yıllarında faaliyet gösteren Forumodyoloji’nin de katılımı ile son halini aldı. Odyoloji bölümlerinin bulunduğu tüm üniversitelerden 12 öğrenci temsilcisinin desteği ile içeriğini her geçen gün zenginleştirmeye devam ediyor.

İşitme sağlığı ile ilgili tüm güncel bilgilere ulaşabilmek, seminer ve kongreleri takip edebilmek, sektöre dair tüm gelişmelerden haberdar olmak, bazen çevirimiçi seminerler ile ciddileşmek, bazen de küçük testlerle eğlenebilmek amacıyla yola çıktığımız bu platformda hep birlikte güçleneceğimize inanıyoruz.

Yalnızca Odyoloji bilimine taraf olan bizler; emeğe saygının temel kural olduğu bu zeminde, tüm bilimsel bilgilerin tartışılabildiği bir ortam yaratmayı hedefliyoruz. Her gün öğrendiklerimizle büyüyoruz ve okuduğumuz, tecrübe ettiğimiz, gördüğümüz, bildiğimiz, duyduğumuz her haberi sizlere anlatmak istiyoruz. Odyoloji bilimine yönelik sizlerden gelen her türlü bilgiyi de merakla bekliyoruz…

Engin DANİŞMEN

KURUCU
Ankara Başkent Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliğinde okudu.
Daha sonra Başkent Üniversitesinde Biyomedikal ve Odyoloji Ses ve Konuşma Bozuklukları Bölümlerinde Yüksek Lisans yapmıştır.
İlgi alanları: Enstrümantasyon, Kalibrasyon ve Elektrofizyolojik ölçümler. 
 
Şu anda Erişçi Elektronik'te Satış ve Pazarlama Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. 

Atılım ATILGAN

KURUCU
Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Odyoloji Bilim Dalı'nda doktor öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır. 

M. Recai ARSLANTAŞ

KURUCU
2001 TED Ankara Koleji
2005 Ankara Başkent Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü
2008 Ankara Başkent Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Yüksek Lisans
2017 Ankara Başkent Üniversitesi Odyoloji, Ses ve Konuşma Bozuklukları Yüksek Lisans

Ebru KÖSEMİHAL

KURUCU EDİTÖR
1996 Hacettepe Üni. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü
2000 Hacettepe Üni. KBB Anabilim Dalı Eğitim Odyolojisi YL
2007 Marmara Üni. Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları YL
2016 Marmara Üni. Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Doktora
İlgi alanları: Pediyatrik Odyoloji, işitsel rehabilitasyon, işitme cihazları, koklear implant, kortikal işitsel değerlendirmeler

Sıdıka CESUR

KURUCU EDİTÖR
Marmara Üniversitesi KBB AD Odyoloji Bölümünde Yüksek Lisans ve Doktorasını tamamlamıştır. 2013 yılından bu yana Marmara Üniversitesi Odyoloji Bölümünde uzman odyolog olarak çalışmaktadır. 
İlgi alanları: Vestibüler Sistem Hastalıkları ve Rehabilitasyonu, Pediatrik ve Yetişkin Odyoloji, Elektrofizyolojik Ölçümler, Koklear implant

Mustafa YÜKSEL

KURUCU EDİTÖR
Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Odyoloji Bilim Dalı'nda doktor öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır. 

Seda ÖZTÜRK

KURUCU EDİTÖR
İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Bölümü'nde Yüksek Lisans yapmıştır.
1 yıl kadar işitme cihazı firmasında görev aldıktan sonra Bezm-i Alem Üniversitesi'nde Öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır.
2018 yılında Marmara Üniversitesi Odyoloji ve 
2018 yılında Marmara Üniversitesi Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Bölümü'nde Doktora yapmaya başlamıştır. Şu anda Bezm-i Alem Üniversitesi Odyoloji Bölümü'nde ders vermektedir.
İlgi alanları: İşitme cihazı, Koklear İmplant, Pediatrik Odyoloji,
Elektrofizyolojik Ölçümler.

Birgül GÜMÜŞ

KURUCU EDİTÖR

Merve TORUN TOPÇU

KURUCU EDİTÖR
Lisans öğrenimi Psikoloji olan Merve Torun Topçu, yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Odyoloji Bilim Dalı’nda  tamamlayarak 2016 yılında Uzman Odyolog ünvanını almıştır. 
Akabinde Marmara Üniversitesi Odyoloji Bilim Dalı’nda Doktora eğitimine başlayan Topçu’nun eğitimi devam etmektedir.
İlgi alanları: Elektrofizyoloji, Koklear İmplant, Geniş Bant İmmitansmetri ve İşitme Cihazlarıdır.
Şu anda Medeniyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak görev yapmaktadır. 

Başak MUTLU

EDİTÖR
İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Bölümü Dr. Öğretim Üyesidir.

İlgi Alanları: Pediatrik ve Yetişkin Popülasyon İşitme Kaybı, Tanı ve Rehabilitasyonu, Vestibüler Hastalıklar Tanı ve Rehabilitasyonu

Şengül TERLEMEZ

EDİTÖR
Marmara Üniversitesi Odyoloji Bilim Dalı'nda 1996 yılında Odyoloji Bilim Uzmanlığını almıştır. 2003 yılında Doktorayı tamamlamıştır.
1995 - 2008 yılları arasında Marmara Üniversitesinde görev almıştır.
1998 ve 2007 yıllarında Mayo Clinic Scottsdale-Arizona'da pediatrik, geriatri odyoloji ve koklear implant alanlarında gözlem yapmıştır.
Amerikada bulunduğu dönemde American Speech Language Hearing Association (ASHA) tarafından verilen odyoloji klinik yeterlilik sertifikasını almıştır (CCC-A).
2010 yılından itibaren Cochlear Türkiye'de Klinik Teknik Uzman ve Klinik Araştırmalar Koordinatörü olarak çalışmaktadır. 
İlgi alanları: Koklear İmplant, Pediatrik odyoloji, Teleodyoloji ve Yapay Zeka

Çağıl SARIDOĞAN

EDİTÖR
Gazi Üniversitesi Odyoloji, Konuşma ve Ses Bozuklukları Yüksek Lisans Programının ardından 2013 yılında Hacettepe Üniversitesinden Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları alanında Doktora, 2017 yılında Odyoloji Doçenti ünvanını almıştır.
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB ABD, Odyoloji Bilim Dalı'nda 2006 - 2018 yılları arasında araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.
Şu an Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi KBB- Odyoloji Bölümü'nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

İlgi alanları: Pediatrik odyoloji, Elektrofizyoloji değerlendirmeler, İmplante edilebilir cihazlar.

Serpil MUNGAN

EDİTÖR
Dokuz Eylül Üniversitesi KBB AD Odyoloji Bölümünde Yüksek Lisans ve Doktorasını tamamlamıştır.
2000 yılından bu yana Dokuz Eylül Üniversitesi Odyoloji Bölümünde çalışmaktadır.
2011 yılında öğretim görevlisi kadrosuna geçen Serpil Mungan, halen aynı kurumda öğretim görevlisi olarak görevini sürdürmektedir.

İlgi alanları: Deneysel Odyoloji, Koklear İmplant, Pediatrik Odyoloji

Görkem ERTUĞRUL

EDİTÖR
Lisans öğrenimini 2009 yılında Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamlayan editörümüz, Hacettepe Üniversitesi Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları programından 2013 yılında uzmanlık ve 2018 yılında doktora derecelerini almıştır.
2017 yılında Fransa’nın Paris şehrinde bulunan Hôpital Robert-Debré Çocuk Hastanesi, Kulak-Burun-Boğaz Kliniği’nde pediatrik grupta baş dönmesi ve denge bozukluklarının değerlendirilmesi konularında Dr. Sylvette Wiener- Vacher ile birlikte çalışmıştır. Halen Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Bölümü’nde Araştırma görevlisi olarak görev yapmaktadır.
İlgi alanları: Yetişkin ve pediatrik popülasyonda vestibüler değerlendirme, Baş Dönmesi, Denge Bozuklukları, Vestibüler rehabilitasyon, Pediatrik Odyoloji, İşitme kaybı tanı ve rehabilitasyonu.

Banu MÜJDECİ

Editör
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Bölüm Başkanı

İlgi alanları: Vestibüler Değerlendirme ve Rehabilitasyon, Tinnitusta Değerlendirme ve Terapi, Santral İşlemeleme Bozuklukları

Emre GÜRSES

Editör

Nilüfer ÖNDAĞ BAL

Editör

Şenay ALTINYAY

Editör

Eyüp KARA

Editör

Özge GEDİK

Editör