1 minute reading time (262 words)

İletim tipi işitme kayıpları için ameliyatsız ve en zahmetsiz çözüm ADHEAR

900x500-2

İletim tipi işitme kayıpları için ameliyatsız ve en zahmetsiz çözüm ADHEAR

MED-EL'in ilk ameliyatsız işitme çözümü olan ADHEAR, kemik iletimli implant ameliyatı olamayan, tek taraflı işitme kaybı olan, geleneksel işitme cihazından yeterli verim alamayan ya da cihaz kullanamayan hastalar için kullanım rahatlığından ödün vermeyen bir işitme performansı sağlıyor.

Yapışkan adaptörü ile cilde basınç uygulamadan kolayca yapışan Adhear, diğer ameliyatsız kemik iletimli sistemlere eş bir güç performansı sağlayabiliyor.1 Konuşma seslerine otomatik olarak adapte olan direksiyonel mikrofonları ve gürültü kontrolüyle kullanıcısının her türlü ortamda daha iyi duymasına imkan tanıyor. İşlemcinin aynı pozisyonda kalmasını sağlayan yapışkan adaptör suyla temas edebildiği için hastanın günlük yaşamında kısıtlama yaratmıyor. FM sistemi ve cep telefonu gibi harici ses aygıtlarına bağlanabiliyor ve iki haftaya varan pil ömrü ile uzun bir kullanım süresi sunuyor.

Önceden ayarlı 4 programa sahip Adhear'ı ayrıca programlamak gerekmiyor. Hastaya uygulanması ve denenmesi çok kolay olan Adhear, yapışkan bir adaptör ile cilde tutunuyor.Adhear Kimlere Uygun?


Odyolojik Kriter


Adhear Sistemi Nasıl Çalışır?


KAYNAK:  1. Mattsson, E., Kittelfors, M., & Sadeghi, A. (2015). Subjective and objective comparison between two bone conductor hearing system, Softband and Adjoin. Research project, University of Gothenburg. https://gupea.ub.gu.se/bitstream/2077/39773/1/gupea_2077_39773_1.pdf

İstanbul Vertigo Forum 2018
Araştırmacılar iç sesinizi duyabilen bir cihaz gel...
 

Popüler Bloglar

BLOG TAKVİMİ

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin