The Listening Project: İşitme Kaybıyla Başarılı Yaşamayı Konu Alan Filmin Galası 9 Mart’ta Yapılacak

AC_20180223-205023_1

Ünlü pediyatrik odyolog Prof. Dr. Jane Madell ve Emmy, Peabody Ödülü alan yönetmen, yapımcı, yazar ve görüntü yönetmeni Irene Taylor Brodsky'nin yeni belgeselinin galası American Cochlear Implant Alliance'ın (ACIA) Washington'daki yıllık bilimsel toplantısında 9 Mart Cuma günü yapılacak.

The Listening Project , yenidoğan işitme taramasının yaygın olarak kullanılmadığı dönemde günümüz standartlarına göre çok ileri derecede işitme kaybı ile doğan ancak daha sonradan işitme kaybı teşhisi koyulan on iki genç yetişkin ile yapılan röportajları içeriyor. Filmde yer alan bazı kişiler işitme cihazı kullanarak büyümüş bazıları ise koklear implantın henüz küçük çocuklar için uygun olmadığı zamanlarda koklear implant almış kişilerden oluşuyor.

Film, koklear implantın ve diğer odyolojik müdahalelerin işitme kayıplı kişilerin yaşamlarında ve daha sonraki kariyerlerinde yarattığı etkiyi göstermektedir.

Belgesel, 19 Mart'ta Denver'daki Erken İşitme Algılama ve Müdahale (Early Hearing Detection and Intervention-EHDI) toplantısında ve Haziran ayındaki Scottsdale'de yıllık AG Bell toplantısında da gösterilecek. Film yapımcıları, filmi daha geniş bir izleyici kitlesi ile paylaşmak için planlar yapıyor. Belgeselin yanı sıra, okul çağındaki çocukların işitme kaybı ve koklear implant hakkında daha fazla bilgi edinmeleri için hazırlanan filmin kısa bir versiyonu da bulunuyor. 

...

The Listening Project: A Film About Living Successfully with Hearing Loss Premieres March 9th

A new documentary by renowned pediatric audiologist Jane Madell, PhD, and Emmy and Peabody Award-winning, director, producer, writer and cinematographer Irene Taylor Brodsky will premiere on Friday, March 9 at the American Cochlear Implant Alliance’s (ACIA) annual scientific meeting in Washington, DC.
Ekşi Tatların Denge Duyusu ile Olan İlişkisi
Tinnitusa Somatosensör Müdahalede Yeni Bir Cihaz
 

Popüler Bloglar

BLOG TAKVİMİ

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin