İstanbul Vertigo Forum 2018

0
557

Gelenekselleştirilmesi planlanan ve ilki Aydın Üniversitesinde gerçekleştirilen İstanbul Vertigo Forum, 16-17 Nisan’da KBB uzmanları, Nörolog ve Odyolog hocalarımızın yanı sıra yoğun öğrenci katılımı ile gerçekleştirildi.


İlk gün multidisipliner yaklaşım ile ele alınan vertigo olgu sunumları ele alındı. Vestibüler sistem ve santral bağlantılar konusunda vaka sunumlarından önce Odyolog ve Nörologlarımızın sisteme dair anlatımları öğrenciler için fayda sağlayıcıydı.

İkinci gün ağırlıklı olarak klinik bulgularda tanıyı zorlaştıran vakalar üzerinde duruldu. Birbirine benzeyen olgular, olguların ayrımı, tanılama sürecinde ayırt edici noktalar ile beraber hayati tehlike ya da ek bozuklukları tetikleyen vertigo vakaları konusunda ayrıntılı tartışmalar oldu.

İkinci günün sonunda ise ERİŞÇİ ELEKTRONİK / Interacoustics, MONOMED/Hedera, SAY MEDİKAL/Synapsys ve POSTÜROGRAFİ/ ERİŞÇİ ELEKTRONİK/Neurocom ve SAY MEDİKAL/Synapsys cihaz desteğiyle diagnostik cihazların kullanımı hakkında değerli odyolog ve doktorlar tarafından eğitim verildi.

Bu tarz multidisipliner yaklaşımların göz önünde bulundurulduğu ve öğrencilere katkı sağlayan eğitimlerin, kursların devamı gelmesi temennisiyle. 

Bir Cevap Yazın