Şarj Edilebilir Lityum-ion Pile Sahip Signia İşitme Cihazları

0
689

İşitme Cihazı Sektöründeki En İyi Şarj Edilebilirlik Çözümü

Lityum-ion piller tüketici elektroniğinden, otomotiv gibi birçok büyük endüstri sektörüne kadar kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen teknoloji ürünlerindendir.Neden Lityum-ion?

Geleneksel pil teknolojilerine kıyasla lityum-ion pillerin avantajları arasında;

  • Daha uzun süreli günlük kullanım
  • Daha uzun pil ömrü
  • Daha kısa sürede şarj edilebilirlik (hızlı şarj seçeneği ile birlikte) ve
  • İşitme cihazı kullanıcısı için daha rahat kullanım yer almaktadır.

Pil Ömrü

Zamanla bütün lityum-ion pillerin işleyiş süresinde azalma meydana gelir. İşleyiş sürelerine dair değerlendirmeler en yeni lityum-ion pil kapasiteleri baz alınarak yapılmıştır. Normal işleyiş koşulları altında, pil 2 yıllık kullanım süresinden sonra ilk kapasitesinin %80’ini elinde tutar. Pilin bu performansının bireysel kullanım biçimlerine ve çevresel etkenlere bağlı olarak değişebileceği önemli bir noktadır.

Lityum-ion piller hakkında sıkça karşılaştığımız sorulardan bazılarını sizin için cevapladık:İşitme cihazlarımı her gece şarj etmezsem ve şarjlarının tamamen bitmesini bekleyerek şarj edersem Lityum-ion pilim daha uzun ömürlü olur mu?Lityum-ion piller için şarjlarının tamamen bitmesini beklemek şart değildir. En iyi uygulama şekli için işitme cihazlarınızı her gece şarj ediniz ve şarj olmuyorken fişini prizden çekiniz.
Sıklıkla hızlı şarj opsiyonunu kullanırsam lityum-ion pilin ömrü kısalır mı?

Hayır. Özel geliştirilmiş şarj metodu sayesinde hızlı şarj opsiyonu işitme cihazınızın pil ömrü üzerinde hiçbir negatif etki yaratmamaktadır.Lityum-ion şarj edilebilir işitme cihazlarım ile uçak yolcuğu yapmam güvenli midir?

Evet. Lityum-ion şarj edilebilir işitme cihazlarınızı uçak yolculuklarında güvenle kullanabilir, işitme cihazlarınızı ve pilinizi bagajınızda taşıyabilirsiniz.Lityum-ion şarj edilebilir işitme cihazlarımı kargolayabilir miyim?

Güvenilir bilgi için kargo göndericiniz ile gereklilikler hakkında iletişime geçmenizi öneririz. 

Bir Cevap Yazın