Yeni EUHA Başkanı Beate Gromke seçildi.

0
438

17 Ekim 2018 tarihinde düzenlenen toplantı ile EUHA (European Union of Hearing Aid Acousticians), önümüzdeki üç yıl görev alacak yönetim komitesini belirledi.

EUHA üyeleri tarafından yapılan seçimde Beate Gromke EUHA başkanı olarak tayin edildi. Bununla beraber Eva Keil-Becker başkan yardımcısı ve Jürgen Matthies genel müdür ve mali işler sorumlusu oldu.

Beate Gromke, EUHA’nın ilk kadın başkanı olarak tarihe geçti. Bayan Gromke’nin hedefleri arasında; ICHA (International Congress Hearing Aid Acousticians) standartlarını yükseltmek, EUHA kongresinin uluslararası katılımının arttırılması ve EUHA üyelerine daha özel fırsatlar sunabilmek geliyor.

Seçim sonrasında Beate Gromke: ” Bana güvenen üyelerimize teşekkürlerimi sunuyor ve heyecanla yeni görevime başlamayı bekliyorum. EUHA’ya yön verebilecek olmak beni gurulandırıyor. Genç ve dinamik bir komiteye sahibiz. Hep beraber önemli işler başarabileceğimize inanıyoruz” dedi.

Bayan Gromke aynı zamanda önceki dönem başkanlarına ve komite üyelerine de teşekkürlerini sundu.

Almanya’nın Leipzig şehrinde kendi soyadıyla bir işitme merkezi işleten Gromke, EUHA bünyesinde 2006 yılından beri yeni yönetmeliklerin oluşturulması, EUHA Onur Konsili ve Yönetim komitelerinde görev almıştır.

Bir Cevap Yazın